2 Şubat 2014 Pazar

Gezentilik dediğin...

Bu bloğu açarken aklımdaki ilk şey bebekle nasıl gezilir, Eskişehir'de nerelere gidilir, onları paylaşmaktı. Evde yalnızdım ve dışarıda hava çok güzeldi, her evden çıktığımda yeni bir şey keşfediyordum; bebek arabasıyla tramvaya, dolmuşa nasıl binilir, pazardan dönerken maksimum sebze nasıl taşınır gibi.

Zamanla, her şey gibi, yazılarım da evrildi ve burada bebeğimle yaşadığım her çeşit tecrübemi paylaşır oldum. Yine de asıl çıkış noktasından çok sapmadan genellikle gezentilik maceralarımızı paylaşmaya çalışıyorum. Bebeğimizle Karacabey'e, İstanbul'a, Ayvalık'a gittik. Lafı geçmişken Ayvalık'la ilgili hiç yazmamışım. Kışın ortasında sürekli de aklıma gelir oldu, en kısa zamanda Ayvalık notlarımızı da paylaşacağım. Daha da bir sürü gezi planımız var, umarım bu yıl da bol gezmeli olur, yeni yerler görür, özlediğimiz yerlere de gideriz.

Yıl başından beri çalışma hayatına geri döndüm. Bu aralar gezme maceralarımız hafta sonu yaptıklarımızdan oluşuyor. Arkadaşlarla dışarıda kahvaltı, eve gelen misafirler, babanemizi ziyaret, Sazova'da bir tur, Odunpazarı'nda bir sergi vs... 

Düşündüm de gezintilerim sadece dışarıyla sınırlı değil. Hamileliğimden beri internette gezerken de pek çok şey keşfettim. Annelik blogları, facebook, instagram bir sürü yeni bilgi, insan, fikir ve ürün tanımama sebep oldu. Verazeyn bunlardan biri mesela, Moms Green de öyle. Bundan sonra internette gezerken keşfettiğim ve paylaşmaya değer bulduklarımdan da bahsetmek istiyorum burada.

Sevgiler ve herkese iyi gecelerr